Prace konkursowe uczniów przygotowane na
Ogólnopolski Konkurs Origami "Mój papierowy świat"
w latach 2006 i 2007

Krzysztof G. "Zwierzęta na wsi" przygotował uczeń klasy VI Krzysztof. Był bardzo staranny i dokładny w swojej pracy. Samodzielnie dokonał wyboru i składania figurek, a jego makieta bardzo się wszystkim podobała.
Piotr K. "Krajobraz nadmorski". Wykonany przez ucznia klasy II Piotrusia. To była jedna z pierwszych prób składania przez niego figurek origami. Najtrudniej było się z nimi rozstać... wysyłając prace na ogólnopolski konkurs "Mój papierowy świat".
Weronika K. "Ozdobne pudełka" na zdjęciu być może nie są bardzo wyraźnie rozpoznawalne. Każde jednak było prawdziwym cudem. Prezenty pakowane w takie własnoręcznie wykonane pudełeczka nabierają podwójnej wartości. Za te prace uczennica klasy IV Weronika otrzymała wyróżnienie.
Oliwia P. Za "Kwiaty w wazonie" uczennica klasy IV Oliwia dostała w konkursie nagrodę. Każdy element wykonany został tradycyjną techniką składania kwadratowej kartki papieru.
Arkadiusz K. "Bryły" składane z modułów origami wykonał uczeń klasy VI Arkadiusz. Swoje figury przestrzenne tworzył bardzo uważnie, cierpliwie i starannie. Otrzymał za nie wyróżnienie.
Paweł P. "Ramki na zdjęcia" były oczkiem w głowie Pawła, ucznia klasy IV. Jury konkursu doceniło oryginalność jego pomysłu i również te prace zostały wyróżnione wśród wielu wykonanych przez dzieci z różnych stron Polski.
Justyna K. "Zwierzęta" to jeden z najobszerniejszych tematów origami. Są takie, które składać można bardzo prosto i takie, które dostarczają nie lada problemów podczas wykonywania. Zarówno jedne, jak i drugie przynoszą jednak dużo satysfakcji i zadowolenia. Za swoje ZOO uczennica klasy VI Justyna została wyróżniona.
Kamila B. "Papierowe czapki" przygotowane na konkurs dostały wyróżnienie. Pracowała nad nimi uczennica klasy V Kamila. Takie proste modele okazały się bardzo praktyczne i wiele koleżanek z zaciekawieniem przyglądało się, w jaki sposób je składać.
Piotr K. Nad "Dekoracją wielkanocną" pracował Piotrek - uczeń klasy III. Zestaw tworzony był techniką mieszaną. Były modele tradycyjne - z jednej kartki oraz origami modułowe, kręciołki, kokardki i technika snapologii. Praca została w konkursie wyróżniona.
Jakub B. "Ptaki" były drugim tematem Kuby po origami modułowym składanych z wielkim zapałem. Te formy spodobały mu się jeszcze bardziej. Złapał bakcyla i w klasie VI swój wolny czas po lekcjach poświęcił na przygotowanie się do udziału w ogólnopolskim konkursie.
Anna S. "Kwiaty" kręciołkowe i nie tylko takie wykonała uczennica klasy IV Ania. Pracowała bardzo szybko, bo pomysł na łączenie wielu elementów kręciołkowego origami modułowego bardzo jej się spodobał.
D.L. A to moje pisankowe odmiany. Kiedyś będzie ich więcej.
Jeśli masz uwagi - napisz: mail